měla svůj první koncert, když jí bylo devět. Její mimořádný talent, který brzy rozpoznali její učitelé, jí umožnil brzy začít s vyšším hudebním vzděláním na ostravské konzervatoři. V patnácti letech začala studovat na Pražské konzervatoři u profesorky Anny Dolinské a poté pokračovala na Akademii múzických umění (AMU) v Praze pod vedením profesorky Ilony Štěpánové-Kurzové.

V letech 1971-3 studovala na Čajkovského konzervatoři v Moskvě u profesora Rudolfa Kehrera. Získání první ceny v Chopinově soutěži v Mariánských Lázních a první ceny v soutěži Ludwiga van Beethovena v Hradci u Opavy jí přineslo řadu pozvání hrát s renomovanými orchestry a účastnit se mistrovských kurzů u profesora Pála Kadosy v Budapešti a profesorů Paula Badury-Škody a Alfreda Brendela ve Vídni.

Její hudební kariéra ji zavedla do koncertních sálů po celém světě: pravidelně hrála v Československu a vystupovala, často opakovaně, v Anglii, Francii, Německu, Řecku, Singapuru, Japonsku, Jugoslávii, Rusku, Rumunsku, Kubě, Polsku, Izraeli, Maďarsku a Finsku. Kromě sólových recitálů hrála jako sólistka za doprovodu Staatskapelle v Drážďanech, Německé české filharmonie, Filharmonie Brno a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V letech 1973-1980 byla sólistkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Do roku 1977 působila jako pedagogka na Pražské konzervatoři a v letech 1980-1985 jako odborná asistentka na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 1985 pobývala v Německu a její koncertní kariéra pokračovala s filharmonií v Kolíně nad Rýnem. Nahrávala pro německý rozhlas, japonský rozhlas a další. Později strávila rok v Izraeli. Její studenti opakovaně vyhrávají první ceny v soutěžích mladých hudebníků.

Božena Steinerová natočila několik LP a CD skladeb Liszta, Čajkovského, Felda a dalších. Pro Český rozhlas natočila nové CD s díly Brahmse a Schumanna. Její tvorba si získala uznání od řady dirigentů, například Jiřího Bělohlávka, Ettore Gracis, Otakara Trhlíka a dalších.

Nyní žije a učí v Praze. Nedávno nahrála Brahmsovy a Prokofjevovy Klavírní sonáty a vystupuje v Jihočeském divadle.

webové stránky